31 Mart 2012 Cumartesi

RÜYAMDA 31 MART


              Gecenin bir vaktinde yatağımdan kalkıyorum. Sırt çantamın içine bir havlu ve bir yer örtüsü koyuyorum, kedimi de seyahat çantasına atarak birlikte evden çıkıyor ve Dalyan sahiline geliyoruz. Etrafta kimsecikler yok. Biraz ileriden orduevinin nöbetçi erlerinin nöbet devir teslim tekmilleri geliyor. Kedimi çantasıyla birlikte sahilde bırakarak, denize atlıyorum. Ne kadar yüzdüğümü bilmiyorum, denizin tadının, sıcaklığının değiştiğini farklı iklime geldiğimi sonradan anlıyorum. Karaya çıktığımda kendimi Woodstock'da buluyorum. Saatime bakıyorum aynı gün, aynı gece, 69 festivalinin ilk günü. Beni Michael Lang karşılıyor. Biraz ileride Joan Baez ve Robert Redford birlikte henüz çekilmemiş olan Ordinary People filmini izliyorlar. Robert'la el sıkışıyoruz. Kendisine Quiz Show filmini çok beğendimi söylüyorum. O da bana 'Quiz Show' filmini ni de henüz çekmediğini 25 yıl sonra çekeceğini söylüyor. Bu arada müthiş bir sağanak başlıyor ve Joan Baez sahneden iniyor. Tam o sırada daha önce hiç tanımadığım ve adını dahi bilmediğim bir çiçek kız yanıma geliyor ve geceyi benimle birlikte geçirmek istediğini söylüyor. Karanlık gökyüzünün altında geceyi birlikte geçiriyoruz. Sabah uyandığımda uzaktan gelen seslere doğru yöneliyorum. Çiçek çocuklar toplanmışlar ve sahilde bıraktığım  kedimin dansını izliyorlar. Benim kedim dans bilmezdi, diyecek oluyorum, yanımdakilerden biri LSD diyor, kediyi bile dans ettiriyor. Gözlerimi açtığımda, müzikal bir sesle beni oyun için uyandırmaya çalışan ve baş ucuma kadar gelmiş kedimi görüyorum.

4 yorum:

Dayatılanla Yaşayan dedi ki...

finale bayıldım..
rüyandakilerde hiç fena değil hani..beraber olacak en güzel insanları bulmuşsun ama kedin başka.. o gerçek..

Hektor dedi ki...

Çok sık yaptığı şey bu. Rüyadakiler benim için rüya dışında görülmesi çok zor kişiler. Kelimenin tam anlamıyla gerçek o sevgili DY.

Zeugma dedi ki...

Çok güzel bir ''Cumartesi gününe uyanma rüyası'' olmuş bu...

Evdeki kedi rüyayı telapatik bir şekilde algılamış sanırım. Dans etmekten yorulmuş olmalı ki kendi elleriyle rüyaya son vermiş :)

Hektor dedi ki...

Güzel bir rüyaydı evet, zor olan ise, öyle bir rüyadan uyandıktan sonra onun peşinden koşturup saklambaç oynamaktı Zeugma.